Maszyna wiercąca Voortman V600

Maszyna wiercąca Voortman V600
Zastosowanie:

Urządzenie do wiercenia Voortman V600 zostało specjalnie zaprojektowane do owiercania profili, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie. Maszyna ta składa się ze stołu roboczego oraz kabiny wiertarskiej, poruszającej się wzdłuż stołu. Synchronicznie napędzane serwomotory w połączeniu ze śrubami kulowymi gwarantują za każdym razem szybkie i precyzyjne wiercenie.

Stół roboczy

Sztywna platforma
Solidnie przytwierdzony do podłoża, stół roboczy jest sztywną platformą do obróbki profili. Materiał umieszczany jest przez operatora w początkowym punkcie zerowym, z którego rozpoczyna się proces wiercenia. Belki podporowe umieszczone przy stole roboczym mogą być używane do składowania profili.

Małe gabaryty
W porównaniu do urządzenia wyposażonego w system rolotoków, kabina wiertarska poruszająca się wzdłuż stołu roboczego zajmuje o 50% mniej miejsca.

Szyna zasilająca

Jeden punkt zasilania
Zasilanie dla całego urządzenia dostarczane jest przez szynę zasilającą umieszczoną w stole roboczym. Szyna zasilana jest z jednego miejsca na jej końcu. Moc przekazywana jest do tablicy rozdzielczej urządzenia za pomocą styków ślizgowych w kabinie wiertarskiej.

Mniej kabli
Użycie szyny zasilającej wyklucza konieczność przeciągania kabli po podłodze oraz redukuje ich zużycie. Pokrywa chroni operatora przed niebezpieczeństwem kontaktu z szyną.

Kabina wiertarska

Przejezdna kabina
Maszyna wiercąca V600 jest wyposażona w ruchomą kabinę wiertarską, zawierającą wszystkie zasadnicze elementy urządzenia:

• Panel sterowania
• System pomiaru
• Jednostkę hydrauliczną
• Jednostkę wiercąca ze zmieniaczem narzędzi
• Kompresor powietrza do smarowania wierteł i wymiany narzędzi
• Pojemnik na opiłki

Obudowa
W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa na stanowisku pracy, kabina wiertarska wyposażona jest w obudowę. Jest ona zawieszona nad podłożem, dzięki czemu leżące wióry lub inne odpady nie zakłócają jej pracy.

Napęd
Sterowany napęd oraz elektryczny hamulec pozwalają na płynny ruch kabiny wiertarskiej.
Kabina wiertarska jest napędzana przez dwa koła które poruszają się wzdłuż przekładni zębatej. Koła napędowe używane są również jako system pomiaru określające pozycję kabiny. Jako dodatkowe wsparcie służą liczne rolki prowadzące poruszające się wzdłuż górnej i dolnej części stołu roboczego.

Laserowy system pomiaru

Pomiar frontu
W celu zapewnienia precyzyjnego wiercenia połączonego z wysoką jakością, stosowany jest laserowy system pomiaru frontu profili.

Efekt końcowy
W sposób automatyczny, system ten mierzy front owiercanych elementów na stole roboczym i zapamiętuje ich dokładną pozycję. Dzięki temu maszyna jest w stanie zakończyć obróbkę wszystkich produktów w sposób ciągły, bez żadnych przerw oraz konieczności ręcznego sterowania.

Hydrauliczny zacisk

Hydrauliczny zacisk
Hydrauliczny zacisk jest używany w celu zapewnienia maksymalnej stabilności podczas procesu obróbki profili, eliminuje wibracje wynikające z precyzyjnego wiercenia oraz wydłuża żywotność narzędzi.

Zacisk jest wyposażony w system pomiaru wysokości półek, natomiast do pomiaru średnika służą dwa czujniki laserowe umieszczone wewnątrz zacisku.

Jednostka wiercąca VD40

Szybkie i precyzyjne wiercenie
Maszyna V600 jest wyposażona w jednostkę wiercącą VD40 umieszczoną na prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem gwarantują szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu.Głowica wiercąca jest przystosowana do użycia wierteł HSS, węglików spiekanych, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie.

Brak wibracji
Hydrauliczny zacisk zapobiega poruszaniu się materiału podczaowiercania, zwiększa precyzje wiercenia i wydłuża żywotność narzędzi.

Czystość
Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza oraz smarowane mgłą olejową dzięki czemu proces obróbki przebiega szybciej, czyściej a narzędzia zużywają się wolniej.

Automatyczny zmieniacz narzędzi

5-pozycyjny automatyczny zmieniacz narzędzi
5-pozycyjny zmieniacz narzędzi pozwala na szybką wymianę wierteł.

Automatyczny pomiar długości wiertła
W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość. Określenie długości narzędzia pozwala jednostce wiercącej na zbliżenie się do materiału z wysoką prędkością.

Specyfikacja techniczna V600
Zakres roboczy [mm] 30 - 1.050
Wiercenie i pozycjonowanie Serwomotory
Prędkość pozycjonowania oś X [m/min] 40
Prędkość pozycjonowania oś Y [m/min] 35
Prędkość pozycjonowania oś Z [m/min] 30
Jednostka wiercąca 1 pozioma
Moc nominalna [kW] 30
Prędkość [obr/min] 0-2.500 bezstopniowo
Zmieniacz narzędzi 1 x 5
Uchwyt wiertła SK40
Średnica wiertła [mm] 5-40
Gwintowanie M6-M30
Waga kabiny [kg] 3.000

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij