Maszyna wiercąca Voortman V630

Maszyna wiercąca Voortman V630
Zastosowanie:

MASZYNA WIERCĄCA

Firma Voortman przywiązuje najwyższą wagę do jakości, funkcjonalności i łatwości obsługi swoich maszyn. Te kluczowe aspekty znajdują swoje odzwierciedlenie w każdym dostępnym na rynku urządzeniu, zapewniając jednolitość i synergię pomiędzy wszystkimi maszynami firmy Voortman.

Rama maszyny wiercącej do profili Voortman V630 zbudowana jest z grubej litej blachy stalowej w kształcie litery „O”. By jeszcze bardziej zwiększyć sztywność maszyny na jej tyle przyspawano dodatkowy rząd usztywnień. Zawierając trzy jednostki wiercące, maszyna ta pozwala na równoczesne wiercenie w obu półkach i środniku. Jednostki wiercące są przystosowane do użycia wierteł HSS, wierteł z końcówką karbidową, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania zarysu i oznaczania materiału w centralnym punkcie. Przezroczyste, ryglowane drzwi, posiadające certyfikat EU, pozwalają na pełen podgląd procesu, przy jednoczesnej ochronie osoby operującej maszyną. Jeśli drzwi zostaną otworzone podczas produkcji, maszyna zostaje automatycznie wyłączona, by zapewnić bezpieczne środowisko pracy.

JEDNOSTKI WIERCĄCE

Trzy jednostki wiercące są zamontowane na podwójnych prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem gwarantują szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu.W celu przyspieszenia procesu wiercenia, prędkość posuwu głowicy będzie maksymalna aż do momentu w którym wiertło niemal zetknie się z profilem.W tym momencie prędkość posuwu zostanie zredukowana do optymalnej dla wiercenia.Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza, dzięki czemu wiercenie staje się czystsze a narzędzia zużywają się wolniej.

AUTOMATYCZNE ZMIENIACZE NARZĘDZI

3 automatyczne zmieniacze narzędzi, po jednym dla każdej głowicy wiercącej. Każdy z nich jest w stanie pomieścić 5 różnych narzędzi. Umożliwiają ich szybką wymianę a dzięki uniknięciu ręcznej pracy operatora przy wymianie, czas przestoju maszyny został skrócony do minimum. W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość. Określenie długości narzędzia pozwala jednostce wiercącej na zbliżenie się do materiału z wysoką prędkością.

 Specyfikacja techniczna V630/1000 V630/1250
Zakres roboczy [mm] 450 x 1.050 600 x 1.250
Waga pozycjonowania 13.200 19.800
Wiercenie i pozycjonowanie serwomotory serwomotory
Prędkość pozycjonowania oś X 40 40
Prędkość pozycjonowania oś Y 35 35
Prędkość pozycjonowania oś Z 35 35
Jednostki wiercące 3 3
Moc nominalna [kW] 30 30
Prędkość [obr./min] 0 - 2.500 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 3 x 5 3 x 5
Uchwyt wiertła SK40 SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30 M6 - M30
Waga kabiny [kg] 12.000 14.000

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij