Piły taśmowe Voortman VB

Piły taśmowe Voortman VB
Zastosowanie:

Piła taśmowa firmy Voortman wykonana jest z najwyższej klasy komponentów, które gwarantują długą żywotność oraz optymalną jakość cięcia. Jest ona zbudowana na ciężkiej, sztywnej ramie zapewniającej dużą stabilność podczas procesu cięcia, który wykonywany jest pod kątem 5° dla optymalnego usuwania materiału i najwyższych prędkości.

Rolki boczne oraz łożyska kulowe o niskim współczynniku tarcia używane do prowadzenia taśmy tnącej zapewniają jej płynne ustawienie w linii z minimalnym tarciem.
Stalowa szczotka opiłkowa usuwa wióry z taśmy tnącej, wydłużając jej żywotność oraz poprawiając wydajność.

Taśma tnąca

Prędkość
Z wykorzystaniem portu podczerwieni, taśma może zbliżyć się do profilu z maksymalną prędkością posuwu. W momencie kiedy niemal zetknie się z materiałem, prędkość zostanie zredukowana i dostosowana do optymalnej dla procesu cięcia.

Hydrauliczny zacisk
Stabilne mocowanie obrabianego profile zapewnia hydrauliczny zacisk po obu stronach.

Hydraulicznie napinana, smarowana mgłą olejową taśma tnąca
Hydrauliczny napinacz zapobiega rozciąganiu taśmy. Ostrze jest smarowane mgłą olejową składającą się z mieszanki oleju I powietrza co również zapobiega konieczności jego częstego czyszczenia.

Regulowana prędkość cięcia
Prędkość cięcia jest płynnie regulowana. W przypadku instalacji nowej taśmy tnącej, mamy do dyspozycji specjalny cykl pracy, który poprzez zmniejszenie prędkości cięcia wydłuża jej żywotność.

Czujniki ciśnienia – dokładna prędkość
Napędzane serwomotorem wrzeciono zapewnia dokładną prędkość posuwu taśmy. Informacje o prędkości posuwu są zbierane przez 2 czujniki ciśnienia umieszczone tuż nad taśmą tnącą. Bieżące ciśnienie ostrza piły jest mierzone i porównywane z teoretycznymi wartościami. Jeśli jest ono wyższe niż z góry określona wartość procentowa ciśnienia teoretycznego, prędkość posuwu zostaje obniżona. Czujniki są umieszczone po obu bokach taśmy, by pokryć całą szerokość roboczą, biorąc pod uwagę również kąt cięcia.

Zalety pomiaru ciśnieniowego
System umożliwia określenie stopnia zużycia taśmy, w zależności od prędkości i wymaganego ciśnienia. Pozostałe zalety systemu:

  • Bardzo precyzyjna i prosta regulacja posuwu.
  • Profile, które nie są poprawnie umieszczone wciąż mogą być prawidłowo pocięte.
  • Lepsza kontrola cięcia w wiązkach oraz jej szybsze wykonanie w porównaniu ze standardowym cięciem w wiązkach.
  • System ciśnienia może być łatwo zainstalowany w istniejącym systemie cięcia.

Cięcie ukośne

Automatyczne bezstopniowe cięcie ukośne
Piła posiada możliwość bezstopniowego cięcia ukośnego obu stron profili1 do 60°. Sterowane numerycznie kąty cięcia skośnego oraz obrót piły są napędzane silnikiem elektrycznym. Po osiągnięciu wymaganej pozycji, główna rama jest zaciskana hydraulicznie zapewniając sztywność podczas procesu cięcia.

Ruchomy stół
By zmniejszyć zużycie stołu roboczego, jest on hydraulicznie obniżany w momencie transportowania profili lub obrotu ramy piły do cięcia skośnego. Zapobiega to wcinaniu się piły w stół. Cztery rolki transportowe, po dwie z każdej strony zmniejszają tarcie transportowanych profili po stole.

System usuwania krótkich elementów

Ekonomia czasu pracy
Elementy krótsze niż 1.200 mm są zaciskane hydraulicznie podczas cięcia przez system usuwania krótkich elementów. System ten posiada dwa zaciski do idealnego uchwytu. Po zakończeniu procesu cięcia, system transportuje elementy z piły poprzez rolotok wydający na stół magazynujący. Gotowe produkty są automatycznie wrzucane do oddzielnego pojemnika.

Hydrauliczny zacisk do cięcia w wiązkach

Zacisk do cięcia w wiązkach
Aby zapobiec przemieszczaniu się profili podczas cięcia w wiązkach, dostarczany jest pionowy zacisk hydrauliczny, dzięki któremu cięty materiał pozostaje nieruchomy. Może on być stosowany jedynie z piłami taśmowymi VB1050 oraz VB1250.

System pomiaru z wózkiem podającym z chwytakiem

Napędzany wózek podający
Do pomiaru profili po stronie podającej maszyny służy napędzany serwomotorem wózek podający wyposażony w chwytak. Porusza się on wzdłuż szyny prowadzącej z przekładnią zębatą umożliwiającą ruch profilu do przodu i do tyłu.

Pełna prędkość przejazdu
Z pełną prędkością wózek podający zbliża się do profilu, niemal go dotykając. Po wykryciu końca materiału przez skaner, hydrauliczny chwytak zaciska się na profilu. Dla uzyskania dokładnych pomiarów, przód profilu jest wykrywany również przez skaner.

System pomiaru pełnego zatrzymania

Pełna prędkość przejazdu
Do pomiaru profili służy wózek ze zderzakiem umieszczony po stronie wydającej rolotoku. Porusza się on wzdłuż szyny prowadzącej z przekładnię zębatą. Po wykryciu profilu przez czujnik materiału, wózek przejeżdża do położenia odpowiadającego wymaganej długości profilu, po czym opierając się o zderzak wózka profil jest gotowy do cięcia.

Przystosowane do cięcia w wiązkach
System pomiaru umożliwia cięcie w wiązkach i zawiera dodatkowe narzędzie do wózka, umożliwiające cięcie krótkich elementów.

Podnoszony wózek
Wózek ze zderzakiem posiada sterowany napęd oraz elektryczne hamulce. Wózek porusza się po szynie prowadzącej z przekładnią zębatą. Przy wydawaniu materiału wózek jest automatycznie podnoszony na bok szyny prowadzącej.

 Specyfikacja techniczna pił taśmowych VB750 VB1050 VB1250
Zakres cięcia 0˚ [mm] 450 x 750 500 x 1.130 600 x 1.250
Zakres cięcia 15˚ [mm] 450 x 700 500 x 1.060 600 x 1.200
Zakres cięcia 30˚ [mm] 450 x 620 500 x 925 600 x 1.000
Zakres cięcia 45˚ [mm] 450 x 480 500 x 725 600 x 850
Zakres cięcia 60˚ [mm] 450 x 300 500 x 470 600 x 500
Posuw hydrauliczny serwomotor serwomotor
Napęd [kW] 5,5 7,5 11
Prędkość [m/min] 40 - 120 40 - 120 40 - 120
Rozmiar taśmy [mm] 41 x 1,3 54 x 1,6 67 x 1,6
Kąt nachylenia
Waga [kg] 6.000 8.500 10.000

 

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij