Robot do cięcia profilowego Voortman V808

Robot do cięcia profilowego Voortman V808
Zastosowanie:

Robot do krzywoliniowego cięcia profili Voortman V808 jest standardowo wyposażony w wysokiej jakości jednostkę cięcia plazmowego. Na życzenie klienta urządzenie może zostać wyposażone w dodatkową, wymienna jednostkę do cięcia gazowego.

Maszyna jest wyposażona w zaawansowanego, 6-cio osiowego robota przemysłowego Panasonic TA-1800G3, którego inżynierowie firmy Voortman doposażyli w dwie dodatkowe osie, oferując łącznie 8 roboczych osi. Pozwala to na dotarcie do każdej strony profilu bez najmniejszego problemu.

Metalowa obudowa robota zapobiega wydostawaniu się oparów powstałych przy procesie cięcia plazmowego. Dostęp do wnętrza jest możliwy przez dwie pary zamykanych elektrycznie drzwi. W przypadku otwarcia drzwi, wszystkie systemy odpowiadające za bezpieczeństwo zatrzymają urządzenie. Obudowa posiada okno z warstwą ochronną do podglądu procesu produkcji.

System pomiaru długości z rolkami podającymi

Najszybszy na rynku system pomiaru
Ten w pełni automatyczny, napędzany serwomotorem system, jest najszybszym na rynku systemem pomiaru długości profili. Profile są hydraulicznie zaciskane w płaszczyźnie poziomej pomiędzy dwoma rolkami dociskowymi a dwoma rolkami podającymi. Zacisk w płaszczyźnie pionowej wykonywany jest przez 4 rolki dociskowe.

Czujnik oraz dyski pomiarowe
Dla dokładnego pomiaru długości profilu, dwa dyski pomiarowe automatycznie pozycjonujące się na odpowiedniej wysokości, umieszczone są po stronie podającej jak i wydającej materiał. Wysokość półki i środnika mierzona jest pneumatycznym czujnikiem pomiarowym, który przed uruchomieniem procesu obróbki, dokonuje automatycznie niezbędnych korekt.

Rolotok teleskopowy

Szybki, w pełni automatyczny
Do transportu profili wewnątrz obudowy V808 służą dwa, w pełni automatyczne rolotoki teleskopowe z napędem. Są one zainstalowane po jednym na stronę podającą jak i wydającą. W momencie rozpoczęcia procesu obróbki, rolotoki cofają się, tworząc obszar roboczy dla robota tnącego. Napędzana silnikiem elektrycznym rama główna jest chowana wzdłuż podwójnych prowadnic liniowych.

Cięcie i znakowanie obu końców
Przy użyciu rolotoków teleskopowych po obu stronach urządzenia, profil może być poddany obróbce zarówno z przodu jak i z tyłu. Ogranicza to minimalną długość posuwu z 2.300 mm do 1.200 mm.
Odległość między osiami kilku pierwszych rolek po dwóch stronach robota wynosi 570 mm zamiast 800 mm.

Robot przemysłowy

Robot Panasonic
Robot przemysłowy Panasonic TA-1800G3 pozwala na obróbkę każdej strony profilu.

Czujnik pomiaru
Ponieważ każdy profil może odbiegać nieznacznie od idealnego wymiaru, dysza palnika została wyposażona w czujnik pomiaru materiału. Zmierzona różnica wymiaru jest wyrównywana podczas cięcia zapewniając możliwie dokładny rezultat. By zaoszczędzić cenny czas, robot do profilowego cięcia mierzy tylko te strony profilu które będą aktualnie poddawane procesowi obróbki.

Dodatkowe osie
Inżynierowie firmy Voortman doposażyli urządzenie w dwie dodatkowe osie robocze uzyskując łącznie 8, co pozwala na obróbkę profilu z każdej strony.

Specyfikacja techniczna V808
Szerokość robocza [mm] 1250
Wysokość robocza [mm] 500
Długość robocza [mm]
Min. długość produktu [mm] 1200
Szerokość maszyny [mm] 4285
Wysokość maszyny [mm] 3220
Długość maszyny [mm] 6304
Waga maszyny [kg] 11.000
Ilość osi 6 + 2 (4 strony)
Maks. waga pozycjonowania [kg] 13.200
Maks. prędkość robota [m/min] 180
Maks. prędkość rolotoku [m/min] 40

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij