Wypalarka plazmowa Voortman V304

Wypalarka plazmowa Voortman V304
Zastosowanie:

Wypalarka plazmowa Voortman V304 zostało specjalnie zaprojektowane do cięcia blach w szybki i efektywny sposób. Wypalarka plazmowa jest w stanie ciąć różne gatunki materiału takie jak stal miękka, nierdzewna czy aluminium. Może być wyposażona w różne źródła do wszystkich procesów cięcia, na przykład: skośne cięcie plazmowe 3D, cięcie pasów czy przygotowanie blachy pod spawanie. Dokładny ruch portalu gwarantuje niezwykle precyzyjny system szyn osi X.

Duża różnorodność dostępnych stołów roboczych przyczynia się do uniwersalności tego urządzenia.

Portal

Ciężka odporna na wstrząsy konstrukcja bramowa
Odporny na wstrząsy portal jest wykonany ze stali

Potrójne prowadnice liniowe pozwalają na rozszerzenie portal
Jedna strona portalu opiera się na potrójnych, ciężkich prowadnicach liniowych, które pozwalają na rozszerzenie belki portalu pod wpływem temperatury wytworzonej podczas cięcia, nie powodując dodatkowego jej naprężenia.

Zawiera do 6 palników do cięcia / znakowania

Możliwe kombinacje palników:

  • 2 palniki plazmowe
  • 2 potrójne palniki gazowe
  • 1 palnik plazmowy do cięcia ukośnego 3D
  • 2 x palniki gazowe 3D
  • 6 palników gazowych

Szyna osi X

Najwyższa dokładność i najlepsze wykonanie
System przekładni zębatkowych w połączeniu z ciężkimi prowadnicami liniowymi zapewnia najlepszą oraz najwyższą jakość dostępną na rynku.

Wysoka dokładność napędu
Szyny osi X posiadają napęd ukośnych przekładni zębatkowych z ograniczonym luzem, dzięki czemu, w porównaniu z prostymi przekładniami, uzyskujemy większą dokładność oraz płynniejszy i szybszy posuw.

Ciężkie prowadnice liniowe
Prowadnice liniowe z minimalnym prześwitem zapewniają bardzo dokładne rezultaty cięcia materiału.

Elastyczne polimerowe taśmy
Szyny osi X są pokryte elastycznymi taśmami polimerowymi do ochrony przed brudem i pyłem co zapewnia dłuższą żywotność ich podzespołów oraz łatwy dostęp do konserwacji.

Łatwy dostęp i szybka instalacja
W celu ułatwienia dostępu przy załadunku i wyładunku, szyny X montowane są na poziomie podłogi. Ze względu na brak dwuteowników wykorzystywanych przy konstrukcji szyn, czas instalacji został skrócony do minimum.

Moc / serwonapęd - 2,6 kW
Przyspieszenie - 1.000 mm/s2

Stół do cięcia plazmowego z systemem usuwania żużlu

Stół do cięcia
Ruszt stołu jest zbudowany z prostych żeber podtrzymujących, umieszczonych co 100 mm. Rowki w ramie stołu pozwalają umieścić dodatkowe żebra w odległości 50 mm od siebie.

Przenośniki wstrząsowe
System ten wykorzystuje umieszczone wzdłużnie przenośniki wstrząsowe do usuwania żużlu oraz małych produktów z obszaru cięcia a następnie transportuje je na koniec stołu. W zależności od szerokości stołu roboczego, urządzenie może być wyposażone w jeden lub wiele przenośników wstrząsowych.

Napędy
Napędy przenośników usuwających żużel umieszczone są na końcu stołu, wewnątrz solidnej obudowy.

Ograniczony czas czyszczenia
System usuwania żużlu ogranicza do minimum czas czyszczenia stołu roboczego. Natychmiastowy rozładunek żużlu eliminuje gromadzenie się odpadów pod żebrami stołu, co znacznie polepsza wydajność wyciągu.

Sekcyjny wyciąg
Stół do cięcia plazmowego posiada zintegrowane kanały ssące, które podzielone są na kilka sekcji. Kanały te służą do odcinkowego wyciągu wyziewów powstałych w obszarze cięcia, dzięki czemu powietrze jest zasysane tylko w sąsiedztwie palnika tnącego.

Elektroniczne zawory pneumatyczne
Elektronicznie sterowane zawory pneumatyczne kontrolują wyciąg, dzięki czemu powietrze jest zasysane tylko w sąsiedztwie palnika tnącego, zwiększając wydajność wyciągu na mniejszej powierzchni. By uniknąć wpływowi procesu cięcia na zawory, zostały one umieszczone z boku stołu. Wszystkie siłowniki pneumatyczne są umieszczone swobodnie ze strumieniem powietrza co znacznie wydłuża ich żywotność.

Jednostka cięcia plazmowego

Uniwersalność
Jednostka ta jest przeznaczona do cięcia blach ze stali miękkiej, nierdzewnej oraz aluminium.

HyDefinition / HiFocus – dokładne cięcie
Technologie HyDefinition oraz HiFocus wzmacniają i stabilizują łuk plazmowy, gwarantując większą precyzję i moc wykonywanych cięć.

True Hole / Contour – lepsza jakość otworów
Technologia True Hole jest standardowo wdrażana do naszego oprogramowania VACAM dla uzyskania najwyższej możliwej jakości wycinanych otworów w stali miękkiej.

Z technologią True Hole / Contour Cut:

Bez technologii True Hole / Contour Cut:

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna regulacja gazu jest standardowym wyposażeniem służącym do automatycznej zmiany gazu w przypadku obróbki różnych materiałów.

Możliwość plazmowego oznaczania
Istnieje możliwość plazmowego oznaczania materiału przy użyciu tych samych materiałów eksploatacyjnych zaoszczędzając czas niezbędny do ich wymiany. Oznaczanie zarysu ułatwia dalszy proces produkcji, czyniąc go tańszym i wydajniejszym.

Kompletna baza danych cięcia plazmowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału.

Rodzaj materiału Gazy tnące
Stal miękka Powietrze, O2
Stal nierdzewna N2, F5-gaz, H35-gaz
Aluminium Powietrze, N2, H35-gaz

Jednostka plazmowego cięcia skośnego 3D

Automatyczna kontrola wysokości
Dla uzyskania wysokiej jakości cięć oraz ograniczenia kosztów całego procesu, wysokość cięcia jest mierzona w czasie rzeczywistym za pomocą czujnika napięcia łuku.

5 napędzanych osi NC
System posiada 5 sterowanych numerycznie osi umożliwiających precyzyjne oraz płynne wykonywanie cięć skośnych sterowanych za pomocą oprogramowania VACAM, które czyni ten system w pełni niezależnym od innych wytwórców.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Możliwość przygotowania spoin
Jednostka ta może być również używana do przygotowania spoin typu X, Y, K oraz V.

Potrójny palnik gazowy do cięcia skośnego

3 palniki do przygotowywania spoin
Składa się z 3 palników, z których zewnętrzne mogą być ustawione do kąta 45°. Jednostka umożliwia przygotowanie spoin typu X-, Y-, K- oraz V.

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna konsola gazu dostarcza optymalną mieszankę gazu i tlenu do podgrzewania płomienia tnącego

Automatyczny system zapłonu
System nie wymaga ręcznego odpalania płomienia

Automatyczne przebijanie
System cięcia paliwowo-tlenowego pozwala na w pełni automatyczne przebijanie materiału. Informacje odnośnie przebijania otworów są zapisywane w systemie VACAM. Istnieje możliwość przerwania czasu podgrzewania płomienia w celu szybszego rozpoczęcia procesu obróbki materiału

Kompletna baza danych dla cięcia gazowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału. VACAM dobiera również automatycznie odpowiednie parametry zapłonu płomienia, ciśnienia oraz przepływu dla całego procesu cięcia.

Szybka wymiana dysz
Proces cięcia jest możliwy za pomocą różnych rodzajów gazów tnących, przy użyciu zewnętrznych dysz o wysokiej prędkości. Dysze te mogą zostać w łatwy sposób zdemontowane, co pozwala na szybką ich wymianę lub konserwację.

Szybki zmieniacz
Palniki są wyposażone w przewody z szybkozłączkami do szybkiego zdejmowania zewnętrznych palników. Cięcie pojedynczym palnikiem lub oddzielne użycie palników może zostać dokonane przez odłączenie pozostałych za pomocą regulowanego zaworu.

Potrójny palnik gazowy do cięcia pasów

Cięcie pasów
Cięcie pasów odbywa się za pomocą potrójnej, pionowej jednostki do cięcia tlenowo-paliwowego. Składa się ona z 3 palników, z których zewnętrzne mogą być pozycjonowane w osi Y do regulacji szerokości pasów.

Kontrola wysokości palnika

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość cięcia jest mierzona fizycznie co przekłada się na wysoką jakość cięcia.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Automatyczna dystrybucja gazu i zawieszenie palnika

Cięcie wielopalnikowe
System automatycznego pozycjonowania zawieszenia palnika jest podłączony do napędzanego zawieszenia i działa według zasady jednostki nadrzędnej i podrzędnej.W momencie ustawienia odległości między palnikami w oprogramowaniu Voortman, pozostałe ustawią się automatycznie w określonej pozycji. W połączeniu z automatyczną dystrybucją gazu, sterowanie VACAM wybiera automatycznie palniki, które mają zostać użyte. System VACAM odpowiada również za automatyczny dobór odpowiednich parametrów zapłonu, ciśnienia oraz przepływu dla całego procesu cięcia.

Automatyczne zawieszenia palnika
System VACAM stale monitoruje pracę wszystkich palników, natomiast operator maszyny ma możliwość sterowania każdym z nich z osobna. W ten sposób możliwa jest automatyczna zmiana szerokości pracy przez system VACAM. Dzięki temu cały, w pełni automatyczny proces staje jest szybszy i pozbawiony możliwych ludzkich błędów.

Automatyczna dystrybucja gazu
W momencie wyboru palników przez oprogramownie VACAM, zawory zostaja automatycznie otwarte rozpoczynając proces cięcia. System ten nie wymaga ręcznej interwencji operatora, dzięki czemu cały proces przebiega szybciej.

Ciągły proces
Dzięki połączeniu zawieszenia palnika z automatyczną dystrybucją gazu, maszyna jest w stanie automatycznie wycinać zaplanowany rozkrój używając różnych palników i szerokości.

Ciężkie prowadnice liniowe
Prowadnice liniowe z minimalnym prześwitem zapewniają bardzo dokładne rezultaty cięcia materiału.

Specyfikacja techniczna wypalarki plazmowej V304
Szerokość robocza [mm] 1.500 - 4.200
Długość robocza [mm] 3.000 - 24.000
Wysokość maszyny [mm] 2.850
Prędkość cięcia [mm/min] 0 - 7.000
Grubość cięcia - 1 x gaz [mm] 3 - 200
Grubość cięcia - 3 x gaz [mm] 3 - 100
Maks. ilość palników 6
Maks. ilość palników plazmowych 2
Maks. ilość palników gazowych 6

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij