Wypalarko-wiertarka Voortman V320

Wypalarko-wiertarka Voortman V320
Zastosowanie:

Urządzenie V320 firmy Voortman zostało specjalnie zaprojektowane do wiercenia i cięcia blach. Jest wyposażone w jednostkę wiercącą z 10-pozycyjnym, automatycznym zmieniaczem narzędzi Otwory o różnej średnicy mogą być wykonywane w bardzo krótkim czasie, bez udziału operatora. Narzędzie do oznaczania zarysu może być umieszczone w zmieniaczu narzędzi.

Oba systemy cięcia, zarówno plazmowego jak i gazowego są standardowym wyposażeniem maszyny. Palnik plazmowy z technologią HyDefinition pozwala osiągnąć najwyższą jakość czystych cięć bez lub z minimalną ilością żużlu. Pył oraz opary powstałe w wyniku procesu cięcia są odciągane przez jednostkę filtrowentylacyjną.

Stół automatycznego rozładunku

Automatyczny rozładunek produktów po cięciu
Po zakończonym procesie cięcia, stół rozładunkowy automatycznie wyładowuje produkty o maksymalnych wymiarach 500 x 500 mm. Na początku stół obniży się o 75 mm by zabrać wycięte elementy z arkusza blachy a następnie przechyli o 45° zsuwając je na taśmowy przenośnik produktów. Stół automatycznego rozładunku pozwala urządzeniu pracować w pełni samodzielnie przez długi czas, bez pomocy operatora.

Taśmowy przenośnik produktów

Natychmiastowy odbiór produktów
Produkty rozładowane przez automatyczny stół rozładunku spadają na taśmowy przenośnik produktów umieszczony pod obszarem cięcia. Produkty są transportowane na bok urządzenia umożliwiając ich natychmiastowy odbiór bez zatrzymania maszyny. Na końcu taśmowego przenośnika może zostać umieszczony pojemnik (nie wliczony w cenę) do odbioru wszystkich produktów.

Wózki podające

Dokładne pozycjonowanie napędzanych wózków podających
Do pozycjonowania blachy służą dwa wózki podające z serwonapędem. Oba poruszają się wzdłuż tej samej szyny prowadzącej z ciężką przekładnią zębatą, zamontowanej na podłodze z tyłu rolotoku podającego. Kiedy arkusz blachy jest pozycjonowany naprzeciw podnoszonej linii odniesienia, linia zostanie obniżona pozwalając wózkowi podtrzymującemu na uchwyt blachy za pomocą dwóch hydraulicznych zacisków. Wózek automatycznie przesuwa blachę do przodu, w kierunku głównego wózka, który następnie zaciska blachę na jej końcu za pomocą trzech hydraulicznych zacisków. Główny wózek przesuwa blachę wzdłuż rolotoku, natomiast wózek wspierający zabezpiecza materiał przed przesuwaniem się na boki. Zapewnia to wysoki stopień dokładności podczas procesu obróbki. Przed rozpoczęciem produkcji, wymiary arkusza blachy są mierzone za pomocą laserów oraz hydraulicznego docisku.

Jednostka wiercąca VD40

Szybkie i precyzyjne wiercenie
Maszyna jest wyposażona w jednostkę wiercącą VD40 umieszczoną na podwójnych prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem gwarantują szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu. W celu przyspieszenia procesu wiercenia, prędkość posuwu głowicy będzie maksymalna aż do momentu w którym wiertło niemal zetknie się z profilem. Głowica wiercąca jest przystosowana do użycia wierteł HSS, węglików spiekanych, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie.

Brak wibracji
Hydrauliczny zacisk zapobiega poruszaniu się materiału podczas owiercania, zwiększa precyzję wiercenia i wydłuża żywotność narzędzi.

Czysty proces wiercenia
Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza oraz smarowane mgłą olejową dzięki czemu proces obróbki przebiega szybciej, czyściej a narzędzia zużywają się wolniej.

Automatyczny zmieniacz narzędzi

10 pozycyjny automatyczny zmieniacz narzędzi
10 pozycyjny zmieniacz narzędzi pozwala na szybką wymianę wierteł.

Automatyczny pomiar długości wiertła
W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość.

Jednostka cięcia gazowego

Do 75 mm grubości
System cięcia gazowego pozwala ciąć materiał o maksymalnej grubości 75 mm.

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna konsola gazu dostarcza optymalną mieszankę gazu i tlenu do podgrzewania płomienia tnącego.

Automatyczny system zapłonu
System nie wymaga ręcznego odpalania płomienia.

Automatyczne przebijanie
System cięcia paliwowo-tlenowego pozwala na w pełni automatyczne przebijanie materiału. Informacje odnośnie przebijania otworów są zapisywane w systemie VACAM. Istnieje możliwość przerwania czasu podgrzewania płomienia w celu szybszego rozpoczęcia procesu obróbki materiału.

Szybka wymiana dysz
Proces cięcia jest możliwy za pomocą różnych rodzajów gazów tnących, przy użyciu zewnętrznych dysz o wysokiej prędkości. Dysze te mogą zostać w łatwy sposób zdemontowane, co pozwala na szybką ich wymianę lub konserwację.

Kompletna baza danych dla cięcia gazowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału. VACAM dobiera również automatycznie odpowiednie parametry zapłonu płomienia, ciśnienia oraz przepływu dla całego procesu cięcia.

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość cięcia jest mierzona fizycznie co przekłada się na wysoką jakość cięcia.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Jednostka cięcia plazmowego

HyDefinition – dokładne cięcie
Technologia HyDefinition, która wzmacnia i stabilizuje łuk plazmowy, gwarantuje większą precyzję i moc wykonywanych cięć.

Technologia True Hole – lepsza jakość otworów
Technologia True Hole jest standardowo wdrażana do naszego oprogramowania VACAM dla uzyskania najwyższej możliwej jakości wycinanych otworów w stali miękkiej.

Z technologią True Hole:

Bez technologii True Hole:

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna konsola gazu jest standardowym wyposażeniem służącym do dokładnej regulacji przepływu gazu podczas procesu cięcia. Do oznaczania zarysu, system automatycznie przełączy się na użycie argonu.

Możliwość plazmowego oznaczania
Istnieje możliwość plazmowego oznaczania materiału przy użyciu tych samych materiałów eksploatacyjnych zaoszczędzając czas niezbędny do ich wymiany. Oznaczanie zarysu ułatwia dalszy proces produkcji, czyniąc go tańszym i wydajniejszym.

Kompletna baza danych cięcia plazmowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału.

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość cięcia jest mierzona fizycznie co przekłada się na wysoką jakość cięcia.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Specyfikacja techniczna V320-2000 V320-3000
Zakres roboczy [mm] 2.050 x 6.100 x 75
2.050 x 9.100 x 75
2.050 x 12.100 x 75
3.050 x 6.100 x 75
3.050 x 9.100 x 75
3.050 x 12.100 x 75
Waga pozycjonowania [kg] 7.500 9.000
Wiercenie i pozycjonowanie serwomotory serwomotory
Prędkość pozycjonowania oś X [mm/min] 20.000 20.000
Prędkość pozycjonowania oś Y [mm/min] 30.000 30.000
Prędkość pozycjonowania oś Z [mm/min] 30.000 30.000
Znakowanie frezowanie/plazma frezowanie/plazma
Jednostka wiercąca 1 pionowa 1 pionowa
Moc nominalna [kW] 30 30
Prędkość [obr./min] 0 - 2.500 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 2 x 5 2 x 5
Uchwyt wiertła SK40 SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30 M6 - M30
Maks. moc plazmy 400 A 400 A
Palnik gazowy 1 1
Waga maszyny 8.500 10.500

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij