Wypalarko-wiertarka Voortman V330

Wypalarko-wiertarka Voortman V330
Zastosowanie:

Dwa portale – 80% więcej wydajności
Urządzenie Voortman V330 składa się z dwóch, niezależnie pracujących portali do cięcia i wiercenia. Oba mogą być wyposażone w elektromagnesy do transportu blach na stół do cięcia, po zakończonym procesie wiercenia. Niezależna praca portali umożliwia równoczesną obróbkę owierconej blachy przez portal tnący jak i wiercenie kolejnego arkusza na stole do tego przeznaczonym. Pozwala to osiągnąć o 80% wyższą wydajność produkcyjną w porównaniu z systemami połączonymi

Portal wiercący

Dokładne pozycjonowanie
Portal wiercący jest napędzany podwójnym, zsynchronizowanym serwonapędem umieszczonym po obu bokach maszyny. Połączenie z przekładnią zębatkową oraz podwójnymi prowadnicami liniowymi gwarantuje w pełni zsynchronizowany i dokładny ruch portalu.
Poziome, wytrzymałe, podwójne prowadnice liniowe zostały zamontowane do poziomego prowadzenia napędzanej jednostki wiercącej.

Jednostka wiercąca VD40

Szybkie i precyzyjne wiercenie
Maszyna jest wyposażona w jednostkę wiercącą VD40 umieszczoną na podwójnych prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem gwarantują szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu. W celu przyspieszenia procesu wiercenia, prędkość posuwu głowicy będzie maksymalna aż do momentu w którym wiertło niemal zetknie się z profilem. Głowica wiercąca jest przystosowana do użycia wierteł HSS, węglików spiekanych, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie.

Brak wibracji
Hydrauliczny zacisk zapobiega poruszaniu się materiału podczasowiercania, zwiększa precyzję wiercenia i wydłuża żywotność narzędzi.

Czysty proces wiercenia
Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza dzięki czemu proces obróbki przebiega szybciej, czyściej a narzędzia zużywają się wolniej.

Automatyczny zmieniacz narzędzi

25 pozycyjny automatyczny zmienacz narzędzi
Automatyczny, 25 pozycyjny zmieniacz narzędzi pozwala na szybą wymianę narzędzi.

Automatyczny pomiar długości wiertła
W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość.

Stół wiertarski

Wymienne poliamidowe pasy
Żebra stołu wiertarskiego są pokryte wymiennymi, poliamidowymi pasami w przeciwieństwie do stalowych pasów większości standardowych stołów. Pasy te zapobiegają uszkodzeniu wiertła w przypadku przewiercenia materiału.

Precyzja i stabilność
Zaciski zamontowane na boku stołu zwiększają stabilność oraz dokładność podczas wiercenia. Kontener na wióry powstałe w procesie cięcia jest umieszczony na końcu stołu.

Szczotka opiłkowa

Czysta powierzchnia przed cięciem
Obrotowa szczotka opiłkowa służy do usuwania wiórów z powierzchni blachy przed rozpoczęciem procesu cięcia.

Automatyczna regulacja wysokości
Dla optymalnego procesu czyszczenia, szczotka opiłkowa jest napędzana silnikiem elektrycznym a wysokość robocza regulowana automatycznie za pomocą cylindra pneumatycznego.

Portal tnący

Wysoka dokładność pozycjonowania
Portal tnący jest napędzany podwójnym zsynchronizowanym serwonapędem umieszczonym po obu bokach maszyny. Połączenie przekładni zębatkowej z podwójnymi prowadnicami liniowymi gwarantuje w pełni zsynchronizowany i dokładny ruch portalu.Portal zbudowany jest z dwóch ciężkich, stalowych ram. Na pierwszej ramie umieszczone są poziome, wysoko wydajne, podwójne prowadnice liniowe do poziomego prowadzenia palników.

System wizyjny

Wysoka dokładność pomiaru dzięki kamerze CCD
Kamera CCD mierzy dokładną pozycję kilku otworów używając tych pomiarów do określenia zerowego punktu odniesienia blachy po transporcie. Podczas pracy w trybie automatycznym, położenie otworów będzie wciąż mierzone dla zachowania dokładności podczas całego procesu.

Jednostka cięcia plazmowego

HyDefinition – dokładne cięcie
Technologia HyDefinition, która wzmacnia i stabilizuje łuk plazmowy, gwarantuje większą precyzję i moc wykonywanych cięć.

Technologia True Hole – lepsza jakość otworów
Technologia True Hole jest standardowo wdrażana do naszego oprogramowania VACAM dla uzyskania najwyższej możliwej jakości wycinanych otworów w stali miękkiej.

Z technologią True Hole / Contour Cut:

Bez technologii True Hole / Contour Cut:

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna konsola gazu jest standardowym wyposażeniem służącym do dokładnej regulacji przepływu gazu podczas procesu cięcia. Do oznaczania zarysu, system automatycznie przełączy się na użycie argonu.

Możliwość plazmowego oznaczania
Istnieje możliwość plazmowego oznaczania materiału przy użyciu tych samych materiałów eksploatacyjnych zaoszczędzając czas niezbędny do ich wymiany. Oznaczanie zarysu ułatwia dalszy proces produkcji, czyniąc go tańszym i wydajniejszym.

Kompletna baza danych cięcia plazmowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału.

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość cięcia jest mierzona fizycznie co przekłada się na wysoką jakość cięcia.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Jednostka cięcia gazowego

Cięcie do 150 mm
Dostarczany z urządzeniem system cięcia tlenowo-paliwowego pozwala na cięcie materiału o maksymalnej grubości 150 mm.

Automatyczna regulacja gazu
Automatyczna konsola gazu dostarcza optymalną mieszankę gazu i tlenu do podgrzewania płomienia tnącego.

Automatyczne przebijanie
System cięcia paliwowo-tlenowego pozwala na w pełni automatyczne przebijanie materiału. Informacje odnośnie przebijania otworów są zapisywane w systemie VACAM. Istnieje możliwość przerwania czasu podgrzewania płomienia w celu szybszego rozpoczęcia procesu obróbki materiału.

Szybka wymiana dysz
Proces cięcia jest możliwy za pomocą różnych rodzajów gazów tnących, przy użyciu zewnętrznych dysz o wysokiej prędkości. Dysze te mogą zostać w łatwy sposób zdemontowane, co pozwala na szybką ich wymianę lub konserwację.

Kompletna baza danych dla cięcia gazowego
Wszystkie parametry cięcia są w pełni zintegrowane z własnym systemem VACAM. Wszystkie te informacje mogą zostać automatycznie wgrane w połączeniu z rozkrojem materiału. VACAM dobiera również automatycznie odpowiednie parametry zapłonu płomienia, ciśnienia oraz przepływu dla całego procesu cięcia.

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość cięcia jest mierzona fizycznie co przekłada się na wysoką jakość cięcia.

Inteligentny system pozycjonowania palnika
By ograniczyć czas pozycjonowania palnika, oprogramowanie VACAM kontroluje zawiesie palnika przez cały proces cięcia. W ten sposób ograniczony zostaje czas pomiędzy cięciami a wydajność produkcji wzrasta.

Czujnik kolizyjny 3D
W przypadku kolizji palnik zostaje natychmiastowo zatrzymany. Pozwala to uniknąć zniszczeniu palnika, gwarantując sprawny proces cięcia.

Do 4 palników gazowych
Maszyna V330 może być wyposażona masymalnie w 4 palniki gazowe. Minimalna odległość pomiędzy palnikami wynosi 130 mm.

Stół do cięcia plazmowego z odciągiem

Sekcyjny wyciąg
Stół do cięcia podzielony jest na kilka sekcji, z których każda posiada częściowo zintegrowany kanał ssący. Wyciąg oparów jest sterowany za pomocą pneumatycznych siłowników, dzięki czemu powietrze jest zasysane tylko w pobliżu palnika tnącego.

Łatwo wymienne pojemniki na żużel
Łatwo wymienne pojemniki na żużel są zintegrowane ze stołem do odbioru żużlu powstałego podczas procesu cięcia.

Specyfikacja techniczna V330
Zakres roboczy [mm] 3.050 x 6.100 x 150
3.050 x 9.100 x 150
3.050 x 12.100 x 150
Nośność [kg/m2] 1.200
Wiercenie i pozycjonowanie serwomotory
Prędkość pozycjonowania oś X [mm/min] 25.000
Prędkość pozycjonowania oś Y [mm/min] 30.000
Prędkość pozycjonowania oś Z [mm/min] 30.000
Znakowanie frezowanie / plazma
Jednostka wiercąca 1 pionowa
Moc nominalna [kW] 30
Prędkość [obr/min] 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 5 x 5
Uchwyt wiertła SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30
Plazma maks. 400A
Gaz maks. 4 palniki
Waga portalu wiercącego [kg] 8.000
Waga portalu tnącego [kg] 4.000

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij