Maszyna wiercąca Voortman V200

Maszyna wiercąca Voortman V200
Zastosowanie:

Urządzenie V200 firmy Voortman zostało specjalnie zaprojektowane do owiercania blach, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania w punkcie centralnym. Została zbudowana na sztywnej stalowej ramie w kształcie litery “C”, która zapewnia stabilność podczas procesu wiercenia. Na ramie została zamontowana napędzana serwomotorem jednostka wiercąca oraz stół roboczy.

Do pozycjonowania arkusza blachy, urządzenie zostało wyposażone w dwa regulowane zaciski hydrauliczne, które poruszają się wzdłuż podwójnych prowadnic liniowych. Stół wiertarski posiada rolki o niskim współczynniku tarcia umożliwiające łatwe pozycjonowanie blachy, natomiast hydrauliczny zacisk zapewnia stabilny proces wiercenia.

Jednostka wiercąca VD40

Szybkie i precyzyjne wiercenie
Maszyna jest wyposażona w jednostkę wiercącą VD40 umieszczoną na podwójnych prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem zapewniają szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu, maksymalną w momencie zbliżania się wiertła do materiału. Głowica wiercąca jest przystosowana do wierteł HSS, węglików spiekanych, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie.

Brak wibracji
Hydrauliczny zacisk zapobiega poruszaniu się materiału podczasowiercania, zwiększa precyzje wiercenia i wydłuża żywotność narzędzi.

Czystość
Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza oraz dzięki czemu proces obróbki przebiega szybciej, czyściej a narzędzia zużywają się wolniej.

Automatyczny zmieniacz narzędzi

8 pozycyjny automatyczny zmieniacz narzędzi
8 pozycyjny automatyczny zmieniacz narzędzi pozwala na szybką wymianę wierteł.

Automatyczny pomiar długości wiertła
W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość.

Podwójne regulowane zaciski

Precyzyjny posuw materiału
Do pozycjonowania arkusza blachy, urządzenie V200 zostało wyposażone w dwa regulowane zaciski hydrauliczne poruszające się wzdłuż podwójnych prowadnic liniowych. Dla zapewnienia optymalnego uchwytu mogą być one regulowane po bokach arkusza, nawet w przypadku obróbki szerokich płyt.

Automatyczne repozycjonowanie dłuższych blach
System zacisku posiada zakres do 1.400 mm długości materiału. Z trybem automatycznego repozycjonowania możliwa jest obróbka arkuszy o długości do 2.400 mm.

Jednostka gratująca

Automatyczne gratowanie
Wywiercone otwory mogą zostać automatycznie ogratowane za pomocą jednostki gratującej.

Jednostka numerująca VN 1/16

Automatyczne numerowanie
Hydrauliczna jednostka znakująca VN 1/16 jest zainstalowana do automatycznego numerowania spodu blachy.

16 wymiennych znaków
Hydrauliczna jednostka numerująca składa się z dysku obrotowego zawierającego 16 wymiennych znaków o wysokości 10 mm. Znaki są tłoczone hydraulicznie na głębokość 1 mm. Minimalna szerokość blachy do numerowania wynosi 125 mm.

Specyfikacja techniczna V200
Zakres roboczy [mm] 1.400* x 1.000 x 60
Waga pozycjonowania [kg] 600
Wiercenie i pozycjonowanie serwomotory
Jednostka wiercąca 1 pionowa
Moc nominalna [kW] 30
Prędkość [obr/min] 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 1 x 8
Uchwyt wiertła SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30
Waga maszyny [kg] 6.000

*możliwość owiercania dłuższch elementów poprzez automatyczne repozycjonowanie

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij