Śrutownie przelotowe Voortman VSB

Śrutownie przelotowe Voortman VSB
Zastosowanie:

Śrutownia przelotowa firmy Voortman została specjalnie zaprojektowana do obróbki powierzchniowej blach i profili. Została zbudowana z najwyższej jakości komponentów gwarantujących najlepsze efekty śrutowania. Długa żywotność użytych podzespołów ogranicza zużycie samego urządzenia co jest kluczowe w procesie śrutowania.

Dzięki wysokiemu poziomowi automatyzacji śrutownicy CNC, czas niezbędny do wykonania całego procesu został ograniczony do minimum. Wstępnie zainstalowane programy śrutowania oraz automatyczne funkcje czynią to urządzenie szybkim i łatwym w obsłudze. Oprogramowanie do automatyzacji procesu obróbki VACAM umożliwia skrócenie czasu produkcji a zintegrowanie urządzenia z linią produkcyjną ograniczy możliwość wystąpienia ludzkiego błędu. Małe zużycie ścierniwa połączone z niskimi kosztami utrzymania czynią z tej maszyny wydajną i oszczędną.

Konstrukcja śrutowni przelotowej charakteryzuje się kompaktową budową i łatwością dostępu dla wykonania czynności kontrolnych i konserwacyjnych.

Kabina śrutownicza

Gumowe kurtyny
Profile i blachy są oczyszczane za pomocą ścierniwa wewnątrz kabiny śrutowniczej. Jest ona wyposażona po obu stronach w gumowe kurtyny zapobiegające wydostawaniu się ścierniwa na zewnątrz.

Minimalne zużycie maszyny i ścierniwa
Czujnik wykrywania materiału zainstalowany jest na wlocie maszyny. W zależności od odczytów czujnika, zawory dozujące materiał ścierny są otwierane lub zamykane ograniczając zbędne śrutowanie, zużycie ścierniwa jak i samej maszyny.

Mocny silnik elektryczny
Turbiny umieszczone są w części górnej i dolnej kabiny, dzięki czemu profile są oczyszczane z każdej strony. Wszystkie turbiny są wyposażone w silnik elektryczny o dużej mocy oraz mechaniczny przyspieszacz ścierniwa. Każdy silnik połączony jest z turbiną za pomocą taśmy.

Automatyczna separacja ścierniwa i pyłu
Ścierniwo zbierane jest w dolnej części komory śrutowniczej a następnie przekazywane z powrotem do kontenera za pomocą podajnika ślimakowego i podnośnika kubełkowego. Pył powstały podczas procesu śrutowania jest odciągany przez jednostkę wyciągową umieszczoną w górnej części maszyny.

Wzmocnione stalowe rolki transportowe
Profile są transportowane za pomocą napędzanego rolotoku z regulowaną prędkością.
W odróżnieniu od rolotoków po stronie podającej i wydającej, gdzie zastosowano standardowe rolki transportowe, wewnątrz kabiny znajdują się ciężkie, wzmocnione rolki ze stali, odporne na zużycie.

Obudowa maszyny

Manganowe płyty
Główna obudowa kabiny śrutowniczej zbudowana jest z 8 mm grubości stalowych płyt. W celu ochrony wnętrza obudowy przed nadmiernym zużyciem podczas procesu śrutowania, kabinę dodatkowo pokryto wytrzymałymi płytami manganowymi o grubości 8 mm, które charakteryzują się dłuższą żywotnością niż płyty ze stali miękkiej.

Dodatkowe manganowe płyty
W obszarze śrutowania zastosowano ponadto dodatkowe płyty manganowe o grubości 10 mm.

Łatwy dostęp
Płyty manganowe obudowy mogą zostać zdjęte z zewnątrz w celu przeprowadzenia konserwacji. Drzwi kontrolne zapewniają łatwy dostęp do przeprowadzenia przeglądu lub serwisu urządzenia.

Jednostka szczotkowo-przedmuchowa

Łatwy dostęp
Nadmiar ścierniwa jest usuwany z materiału za pomocą jednostki szczotkowo-przedmuchowej. Oba systemy zamontowane są na sztywnej ramie wewnątrz obudowy maszyny. Drzwi kontrolne zapewniają swobodny dostęp w przypadku przeglądu czy konserwacji urządzenia.

Automatyczna regulacja wysokości
Wysokość robocza szczotki jest regulowana automatycznie w zależności od wysokości materiału zmierzonego przez kurtynę świetlną umieszczoną w tunelu podającym.

Sterowana częstotliwość pracy turbin i ilości ścierniwa

Ograniczenie siły uderzenia ścierniwa
Zainstalowanie sterowania częstotliwością pracy turbin i ilością ścierniwa, umożliwia obróbkę cienkich blach oraz lekkich profili. Dzięki temu, turbiny dostosują częstotliwość pracy do niskich obrotów by zmniejszyć siłę uderzenia ścierniwa, zapobiegając wyginaniu obrabianego materiału.

Niskie zużycie ścierniwa
Sterowanie ilością ścierniwa pozwala zminimalizować jego zużycie. Sterowanie częstotliwością pracy turbin i ilością ścierniwa umożliwia śrutowanie blach od grubości 4 mm.

Jednostka odciągowa z separatorem

Wysokiej jakości wkłady filtracyjne
Jednostka wyciągowa umieszczona w górnej części maszyny śrutującej, za pomocą napędzanego wentylatora promieniowego, odciąga pył z kabiny śrutującej, separatora oraz jednostki szczotkowo-wydmuchowej. Usunięty pył jest filtrowany przez wysokiej jakości filtry z wkładem Ultra Web. Filtry te są czyszczone za pomocą sprężonego powietrza dostarczanego przez jednostkę automatycznego czyszczenia. Dostęp do nich zapewniają drzwi w obudowie filtra.

Automatyczna separacja ścierniwa i pyłu
Przy pomocy filtru kaskadowego separator oddziela do pojemnika nadające się do ponownego użycia ścierniwo Automatycznie sterowany zawór wylotowy pyłu zbiera go do plastikowego worka pyłowego.

Łatwy dostęp
Dostęp do platformy nadzorczej w celu przeprowadzenia konserwacji czy przeglądu jednostki wyciągowej, separatora oraz filtrów umożliwia osłonięta drabina umieszczona z boku urządzenia.

Specyfikacja techniczna VSB1500-4/15 VSB1500-6/15 VSB2500-6/15 VSB3300-8/22
Wymiary wejścia [mm] 1.600 x 600 1.600 x 600 2.600 x 600 3.400 x 200
2.600 x 600
Szerokość blach [mm] 1.500 1.500 2.500 3.300
Profile [mm] 1.000 x 300 1.000 x 300 1.000 x 300 1.600 x 300
Ilość turbin 4 6 6 8
Średnica turbin [mm] 380 380 380 500
Moc / turbina [kW] 15 15 15 22
Prędkość śrutowania [m/min] 1,3 - 1,8 1,8 - 2,9 1,3 - 1,8 2,5 - 3,5

%MCEPASTEBIN%

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij