Malarnie przelotowe Voortman VP

Malarnie przelotowe Voortman VP
Zastosowanie:

Malarnia przelotowa firmy Voortman została specjalnie zaprojektowana do malowania blach i profili. Najwyższej jakości podzespoły użyte do jej budowy gwarantują uzyskanie najlepszych wyników malowania.

W porównaniu ze standardowym malowaniem ręcznym, zastosowanie urządzenia firmy Voortman, z możliwością malowania w wiązkach, pozwoli znacznie przyspieszyć czas produkcji. Zastosowanie wielu czujników mgły lakieru, co za tym idzie minimalnej ilości użytej farby, pozwala na szybkie i efektywne malowanie.

System malowania może być połączony z innymi systemami obróbki powierzchni, tworząc jedną zintegrowaną linię złożoną z np. jednostki przedmuchowej, podgrzewacza, maszyny śrutującej, malującej oraz tunelu suszącego. Połączenie tych urządzeń w jedną linię przyspieszy cały proces produkcji oraz ograniczy zajmowaną powierzchnię w porównaniu z osobnymi urządzeniami.

Jednostki rozpylające

Górne i dolne pistolety natryskowe
Maszyna malująca jest wyposażona w 2 jednostki rozpylające umieszczone nad i pod materiałem. Każda z jednostek może zawierać do 6 par pistoletów natryskowych, automatycznie wymiennych, w zależności od rodzaju farby.

Wózki z napędem łańcuchowym
Jednostki rozpylające zamontowane są na wózkach z napędem łańcuchowym, które poruszają się wzdłuż stalowej szyny, w kierunku poprzecznym. Oba wózki podłączone są do jednego napędu co gwarantuje idealnie zsynchronizowane ruchy.

Regulowana wysokość jednostki rozpylającej
Dolna jednostka rozpylająca zamontowana jest w stałej odległości od materiału, natomiast górna automatycznie reguluje odległość na podstawie zmierzonego przez czujnik wymiaru. Dodatkowy czujnik służy do pomiaru szerokości materiału w celu ograniczenia mgły lakieru podczas procesu malowania.

Wyposażenie hydrodynamicznych jednostek rozpylających

Pneumatycznie sterowane pistolety natryskowe
Każda jednostka rozpylająca wyposażona jest standardowo w 2 hydrodynamiczne, sterowane pneumatycznie, automatyczne pistolety natryskowe. Złączki oraz przyłącza węży farby wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej dzięki czemu system może być stosowany zarówno do farb na bazie rozpuszczalnika jak i wody.

Czujnik materiału
Wszystkie pistolety natryskowe są zamontowane w optymalnej pozycji dla zapewnienia najwyższej jakości efektu końcowego. Proces malowania rozpoczyna się dopiero w momencie osiągnięcia przez materiał zdefiniowanej pozycji redukując ilość mgły lakieru. System może być dokładnie kontrolowany w zależności od ustawionych wartości na panelu sterowania i przez sygnały z czujników.

Hydrodynamiczny system dystrybucji farby

Obniżone zużycie farby
Rodzaj natrysku farby zależy od typu materiału oraz jego wymiarów. Proces natrysku jest tak zaprogramowany aby malowanie podwójną warstwą ograniczyło jednocześnie zużycie farby do minimum.

Stal nierdzewna zapobiegająca korozji
System dystrybucji, który zawiera farbę składa się z mieszalnika, rurki ssącej oraz pneumatycznego podnośnika wieka beczki. Elementy te są wykonane ze stali nierdzewnej zapobiegającej korozji w przypadku użycia farby na bazie wody.

Ciągle mieszanie farby
W celu zapewnienia ciągłego mieszania farby w beczce, zainstalowany jest mieszalnik o prędkości 92 obr/min. Rurka ssąca z sitem służy do podawania farby z beczki do pistoletu rozpylającego.

Wysokociśnieniowe malowanie
Farba jest dostarczana do pistoletów przewodami wysokiego ciśnienia przez pneumatyczną pompę dużej mocy. Dzięki efektywnej konstrukcji, pompa może wytworzyć ciśnienie 256 barów przy zasilaniu rzędu 5-8 barów.

Automatycznie unoszone wieko
System pneumatycznego podnoszenia może być stosowany do łatwej wymiany pustej beczki na nową. Wieko beczki wraz ze wszystkimi komponentami jest podnoszone przez pneumatyczny cylinder umożliwiając łatwą wymianę beczki.

Ogrzewanie podłogowe kabiny

Bez wycieków
W przypadku malowania farbą na bazie wody, wymagane jest ogrzewanie podłogi kabiny malarskiej. Bez dodatkowego źródła energii, powstały nadmiar wody nie będzie w stanie odparować z mgły lakieru. Może to skutkować wyciekiem z kabiny i zanieczyszczeniem podłoża kabiny.

Łatwo zdejmowana folia ochronna
Dzięki zainstalowanemu systemowi ogrzewania podłogi nadmiar farby schnie dużo szybciej zamieniając się w suche bryłki, które można łatwo usunąć wymieniając folię ochronną.

Uniwersalność
System ogrzewania jest zgodny z dyrektywą ATEX, dzięki czemu może być stosowany zarówno do farb na bazie wody jak i rozpuszczalnika. Dzięki użyciu termostatu, proces jest w pełni automatyczny i zabezpieczony przed przegrzaniem.

Magazyn farb

W pełni klimatyzowany
Kontener mieszalni farb mieści wszystkie niezbędne elementy do stworzenia odpowiednio zabezpieczonej mieszalni. Jest to w pełni klimatyzowane pomieszczenie zapewniające również odpowiednie ogrzewanie w przypadku temperatury na zewnątrz poniżej 5° C.

Przeciwwybuchowy i ognioodporny
Kontener zbudowany jest z cieczoszczelnej podłogi, przeciwwybuchowej, ogniotrwałej konstrukcji, która zapewnia całkowitą ochronę farby przed jakimkolwiek zagrożeniem.

Specyfikacja techniczna VP1500-4 VP2500-4 VP3300-8
Wymiary wejścia [mm] 1.600 x 600 2.600 x 600 3.400 x 600
Szerokość blach [mm] 1.500 2.500 3.300
Profile [mm] 1.300 x 500 1.800 x 500 2.400 x 500
Prędkość malowania [m/min] 0,7 - 2.8 0,7 x 2,5 0,7 - 3,6
Ilość pistoletów 4 4 8
Farby rozpuszczalnikowe tak tak tak
Farby wodne tak tak tak

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij