Urządzenie do wybijania i ścinania Voortman V550

Urządzenie do wybijania i ścinania Voortman V550
Zastosowanie:

Urządzenie V550-6 firmy Voortman zostało specjalnie zaprojektowane do wybijania, wiercenia i ścinania płaskowników i kątowników. Wybijanie jest możliwe w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Dzięki innowacyjnej budowie maszyny, przestrzeń wymagana do jej posadowienia została ograniczona do minimum.

Napędzane serwomotorem narzędzie do oznaczania zarysu dolnej strony profilu jest standardowym wyposażeniem urządzenia V550-6. Numery części oraz wszystkie wymagane kontury ułatwiające przyszłą obróbkę i montaż mogą zostać narysowane na materiale czyniąc cały proces bardziej wydajnym.

Urządzenie V550-6 jest wyposażone w dwie pary nożyc ścinających o dużej mocy, jedne do płaskowników oraz drugie do kątowników.

Jednostka wiercąca VD40

Precyzyjne i szybkie wiercenie
Urządzenie jest wyposażone w jednostkę wiercącą VD40, która jest zamontowana na podwójnych prowadnicach liniowych. Śruby kulowe w połączeniu z serwonapędem gwarantują szybkie i precyzyjne wiercenie połączone z wysoką prędkością posuwu.Głowica wiercąca jest przystosowana do użycia wierteł HSS, węglików spiekanych, gwintowania otworów, wykonywania pogłębień stożkowych oraz oznaczania materiału w centralnym punkcie.

Czysty proces wiercenia
Wiertła są chłodzone wewnętrznie przy użyciu mieszanki oleju i powietrza oraz smarowane mgłą olejową dzięki czemu proces obróbki przebiega szybciej, czyściej a narzędzia zużywają się wolniej.

Usuwanie opiłków
Opiłki wytwarzane podczas procesu wiercenia są usuwane przez specjalną szczotkę.

Automatyczny zmieniacz narzędzi

Automatyczny 5 pozycyjny zmieniacz narzędzi
5 pozycyjny zmieniacz narzędzi pozwala na szybką wymianę wierteł. Dzięki uniknięciu ręcznej wymiany, czas przestoju maszyny został skrócony do minimum.

Automatyczny pomiar długości wiertła
W przypadku zainstalowania nowego wiertła w magazynie, czujnik podczerwieni automatycznie mierzy jego długość. Określenie długości narzędzia pozwala jednostce wiercącej na zbliżenie się do materiału z wysoką prędkością.

Pozioma jednostka wybijająca VPH700

Wybijanie kątowników
Za wybijanie otworów w pionowym ramieniu kątownika odpowiada pozioma jednostka wybijająca VPH700. Pozioma jednostka wybijająca posiada siłę nacisku 70 ton metrycznych.

Pionowy i poziomy zacisk
Kątowniki, również lekko zakrzywione, zaciskane są w dwóch płaszczyznach co zapewnia ich dobrą stabilizację względem linii odniesienia.

Smarowanie mgłą olejową
W celu wydłużenia żywotności narzędzi, przy każdym uderzeniu, wybijaki smarowane są mgłą olejową będącą mieszaniną oleju i powietrza.

Pionowa jednostka wybijająca VP1100

Pionowy wybijak
Urządzenie V550-6 jest wyposażone w pionową jednostkę wybijającą VP1100 o sile nacisku 110 ton metrycznych.

Automatyczny wybór narzędzi
Składa się z 6 wybijaków i matryc, które mogą być zmieniane automatycznie przez maszynę. Dla optymalnej stabilności podczas procesu wybijania, profile zaciskane są w płaszczyźnie zarówno poziomej jak i pionowej.

Najszybsza i najbardziej precyzyjna maszyna wybijająca
W połączeniu z pompą hydrauliczną o wysokiej mocy oraz sztywną ramą w kształcie litery “O” V550-6 jest najszybszym i najbardziej precyzyjnym na rynku urządzeniem do wybijania otworów.

Smarowanie mgłą olejową
W celu wydłużenia żywotności narzędzi, przy każdym uderzeniu, wybijaki smarowane są mgłą olejową będącą mieszaniną oleju i powietrza.

Jednostka oznaczania zarysu

Zintegrowana jednostka zarysu
Do oznaczania dolnej strony profilu służy zintegrowana z systemem rolotoków jednostka oznaczania zarysu.

Precyzja
Precyzyjne śruba kulowa w połączeniu z serwonapędem zapewniają najwyższą dokładność wszelkiego rodzaju linii, numerów oraz konturów. Oznaczenia będą wciąż widoczne po śrutowaniu, malowaniu, pokrywaniu proszkowym czy cynkowaniu.

System sortowania produktów

Sortowanie
Po zakończonym procesie wybijania i ścinania, gotowe produkty o długości do 1.000 mm mogą być w łatwy sposób posortowane za pomocą systemu sortowania produktów. Oprogramowanie VACAM, pozwala na rozmieszczenie produktów w 13 różnych pojemnikach (nie wliczone w cenę), z których każdy może być powiązany z pożądanym etapem produkcji lub charakterystyką produktu. Pojemniki mogą mieć maks. wymiar 1 x 1 x 0.34 m.

Zwarta konstrukcja
System sortowania produktów składa się z rolotoku taśmowego zainstalowanego pod automatycznym systemem wydającym. Ukończone produkty spadają na rolotok taśmowy, gdzie następnie zbliżając się do konkretnego pojemnika, są spychane na lewą lub prawą stronę.

Separacja odpadów
Odpady powstałe w procesie cięcia są składowane w jednym z pojemników, dzięki czemu pozostają oddzielone od wyprodukowanych elementów.

Specyfikacja techniczna V550-6
Płaskowniki [mm] 50 x 5 - 500 x 25
Kątowniki [mm] 50 x 5 - 200 x 16
Waga pozycjonowania [kg] 750
Pozycjonowanie serwomotor
Prędkość pozycjonowania [m/min] 70
Jednostka hydrauliczna [kW] 30
Ciśnienie hydrauliczne [bar] 350
Przepływ hydrauliczny [L/min] 260
Znakowanie frezowanie
Pionowe wybijaki 6
Siła wybijania [T] 110 (metryczne)
Poziome wybijaki 1
Siła wybijania [T] 70 (metryczne)
Siła ucinania płaskownika 45° [T] 220 (metryczne)
Siła ucinania kątownika [T] 100 (metryczne)
Jednostka wiercąca 1 pionowa (opcja)
Nominalna moc wiercenia [kW] 30
Prędkość [obr/min] 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 1 x 5
Uchwyt wiertła SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30
Waga maszyny [kg] 15.000

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij