Urządzenie do wybijania i ścinania Voortman V505-160T

Urządzenie do wybijania i ścinania Voortman V505-160T
Zastosowanie:

Maszyna wybijająco-ścinająca Voortman V505-160T została specjalnie zaprojektowana do wybijania i ścinania kątowników. Kompaktowa rama urządzenia zapewnia szybką instalację oraz ogranicza ilość potrzebnego miejsca do jej posadowienia. Napędzany serwomotorem system pomiaru długości z wózkiem pomiarowym i chwytakiem zapewnia szybki i precyzyjny pomiar profili.

Dwie jednostki wybijające z różnorodnymi wybijakami, w które jest wyposażone urządzenie V505-160T jak i nożyce ścinające z czterema bokami tnącymi o innym promieniu, stanowią o uniwersalności tego urządzenia.

Jednostka hydrauliczna

Moc i najwyższa jakość
Hydrauliczna jednostka o mocy 22kW obsługuje maszyny wybijające oraz jednostki ścinające. Do budowyblokuhydraulicznegoużytotylkonajwyższejjakośćkomponentów.

Hydrauliczna jednostka wybijająca VPO800

Sztywna rama “O”
Proces wybijania otworów jest wykonywany przez 2 jednostki wybijające VPO800, wyposażone po 3 wybijaki na każde ramię kątownika. Wybijaki zamontowane są na solidnej, sztywnej ramie w kształcie litery “O”, która zapewnia stabilny proces obróbki.

Dokładne pozycjonowanie
Za pomocą niezależnych wrzecion, wybijaki o sile nacisku 80 ton metrycznych, są dokładnie pozycjonowane w osi “Y” wzdłuż podwójnych prowadnic liniowych.

Uchwyt
Uchwyt przytrzymuje profil podczas procesu wybijania zapobiega wszelkim nieprawidłowościom wykonania końcowego produktu.

Szybszy proces wybijania
Podczas umieszczania profilu we właściwym miejscu, wysokość na jaką podnosi się zacisk i wybijak jest automatycznie regulowana w zależności od grubości materiału. Zapobiega to pełnemu wycofaniu jednostek do magazynu, dzięki czemu szybciej można ich użyć ponownie. Odpady powstałe w wyniku procesu wybijania gromadzone są w pojemniku umieszczonym pod obszarem wybijania.

Smarowanie mgłą olejową
Po każdym uderzeniu, w celu wydłużenia żywotności stempli, są one smarowane mgłą olejową składającą się z mieszaniny oleju i powietrza.

3 pozycyjny uchwyt narzędziowy
Jednostka wybijająca jest wyposażona w 3 pozycyjny uchwyt narzędziowy mieszczący 3 różne stemple. Wymagane narzędzie jest automatycznie wybierane przez maszynę. Dzięki dostępnemu uchwytowi narzędziowemu, stemple mogą być wymieniane w łatwy i szybki sposób.

Wózek wybijaka
Cylinder wybijaka jest umieszczony w wózku. Po wybraniu jednego z trzech narzędzi, wózek ten ustawia się i wyrównuje cylinder nad odpowiednim narzędziem z uchwytu.

Bloki stempli
Narzędzia są umieszczone w lekkich, wymiennych blokach, co pozwala operatorowi na szybką i łatwą wymianę stempli. Są one zabezpieczone przez własny kształt oraz montaż zabezpieczający. Matryca jest zamontowana osobno w bloku.

Nożyce do ścinania kątowników VHS2450

Optymalne ostrze
Nożyce posiadają siłę tnącą 245 ton metrycznych. Wszystkie 4 strony nożyc służą do cięcia. Każda strona posiada inny promień, zapewniając najwyższą jakość cięcia.

Stabilne cięcie
Hydrauliczny zacisk zapobiega przemieszczaniu się materiału podczas procesu ścinania.

Możliwość rozładunku
Po zakończonym procesie cięcia, krótkie produkty trafiają do specjalnego pojemnika umieszczonego na podłodze (nie wliczony w cenę), natomiast dłuższe elementy są transportowane na rolotok wydający (jeśli jest zainstalowany).

Specyfikacja techniczna V505-160T
Kątowniki [mm] 35 x 4 - 160 x 19
Pozycjonowanie serwomotor
Prędkość pozycjonowania [m/min] 110
Jednostka hydrauliczna [kW] 22
Ciśnienie hydrauliczne [Bar] 350
Przepływ hydrauliczny [l/min] 175
Wybijaki 2 x 3
Siła wybijania [t] 80 metryczne
Siła ścinania [t] 245 metryczne
Waga wybijarki [kg] 4.500
Waga gilotyny [kg] 2.500
Jednostka znakująca (opcja) znakowanie bębnowe - 8 kaset, 13 znaków każda
znakowanie dyskowe - 16 znaków, wybór automatyczny
Oprogramowanie VACAM, DSTV/DSTV+module, CAD editor

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij