Urządzenie do wybijania, ścinania i wiercenia Voortman V505-250T

Urządzenie do wybijania, ścinania i wiercenia Voortman V505-250T
Zastosowanie:

Maszyna wybijająco-ścinająca V505-250T firmy Voortman została specjalnie zaprojektowana do wybijania, wiercenia i ścinania kątowników. Kompaktowa rama urządzenia zapewnia szybką instalację oraz ogranicza ilość potrzebnego miejsca do jej posadowienia. Napędzany serwomotorem system pomiaru długości z wózkiem podającym i chwytakiem zapewnia szybki i precyzyjny pomiar profili.

W maszynie V505-250T mogą zostać zainstalowane dwie jednostki wiercące oraz dwie wybijające wyposażone w różnorodne wybijaki. Jednostki te jak i noże ścinające z czterema bokami tnącymi o innym promieniu, przyczyniają się do uniwersalności tej maszyny.

Jednostka hydrauliczna

Moc i najwyższa jakość
Hydrauliczna jednostka o mocy 30kW obsługuje maszyny wybijające oraz jednostki ścinające. Do budowyblokuhydraulicznegoużytotylkonajwyższejjakośćkomponentów.

Hydrauliczna jednostka wybijająca VPO1100

Sztywna rama “O”
Proces wybijania otworów w kątownikach jest wykonywany przez 2 jednostki wybijające VPO1200, po jednej na każde ramię kątownika. Wybijaki są zamontowane na solidnej, sztywnej ramie w kształcie litery “O”, która zapewnia stabilny proces obróbki.

Dokładne pozycjonowanie
Za pomocą serwomechanizmu wrzeciona, wybijaki o sile nacisku 120 ton metrycznych, są dokładnie pozycjonowane w osi “Y” wzdłuż podwójnych prowadnic liniowych.

Hydrauliczny zacisk
Hydrauliczny zacisk materiału podczas procesu wybijania zapobiega wszelkim nieprawidłowościom wykonania końcowego produktu.

Szybszy proces wybijania
Podczas umieszczania profilu we właściwym miejscu, wysokość na jaką podnosi się zacisk i wybijak jest automatycznie regulowana w zależności od grubości materiału. Zapobiega to pełnemu wycofaniu jednostek do magazynu, dzięki czemu szybciej można ich użyć ponownie. Odpady powstałe w wyniku procesu wybijania gromadzone są w pojemniku umieszczonym pod obszarem wybijania.

Smarowanie mgłą olejową
Po każdym uderzeniu, w celu wydłużenia żywotności wybijaków, są one smarowane mgłą olejową składającą się z mieszaniny oleju i powietrza.

3 pozycyjna karuzela narzędziowa
Jednostka wybijająca jest wyposażona w obrotową karuzelę narzędziową zawierającą 3 różne stemple. Wymagane narzędzie jest automatycznie wybierane przez maszynę. Dzięki dostępnemu uchwytowi narzędziowemu, stemple mogą być wymieniane w łatwy i szybki sposób.

Nożyce do ścinania kątowników VHS5000

Optymalne ostrze
Nożyce posiadają siłę tnącą 500 ton metrycznych. Wszystkie 4 strony nożyc służą do cięcia. Każda strona posiada inny promień, zapewniając najwyższą jakość cięcia.

Stabilne cięcie
Hydrauliczny zacisk zapobiega przemieszczaniu się materiału podczas procesu ścinania.

Możliwość rozładunku
Po zakończonym procesie cięcia, krótkie produkty trafiają do specjalnego pojemnika umieszczonego na podłodze (nie wliczony w cenę), natomiast dłuższe elementy są transportowane na rolotok wydający (jeśli jest zainstalowany).

Specyfikacja techniczna V505-250T
Kątowniki [mm] 60 x 6 - 250 x 29
Pozycjonowanie serwomotor
Prędkość pozycjonowania [m/min] 100
Jednostka hydrauliczna [kW] 30
Ciśnienie hydrauliczne [bar] 350
Przepływ hydrauliczny [l/min] 260
Wybijaki 2 x 3 (opcja)
Siła wybijania [t] 110 (metryczne)
Siła ścinania [t] 500 (metryczne)
Jednostki wiercące 2 (opcja)
Moc nominalna [kW] 30
Prędkość [obr/min] 0 - 2.500
Zmieniacz narzędzi 2 x 5
Uchwyt wiertła SK40
Średnica wiertła [mm] 5 - 40
Gwintowanie M6 - M30
Waga wybijarki [kg] 6.500
Waga wiertarki [kg] 5.000
Waga gilotyny [kg] 4.000

PARAMETR
WARTOŚĆ
Strona używa cookies Dowiedź się więcej Zamknij